بازگشت به صفحه نخست

خطوط نازکا

در بیابان نازکا و در نزدیکی شهر نازکا در کشور پرو اشکال و خطوطی بر روی زمین وجود دارد که متعلق به ۲۰۰ پیش از میلاد تا ۷۰۰ میلادی است. تا سال ها گمان می رفت که این طرح ها توسط موجوداتی فرا زمینی ایجاد شده باشند اما تحقیقات نشان داد که اینطور نیست و تمدن نازکا که در این دشت ها ساکن بوده اند این خطوط را به عنوان پیشکش برای خدایگان خود می ساختند تا برای آنها باران نازل کند.
به دلیل بزرگی این طرح ها غالباً گفته می شود که مردم تمدن نازکا خود درک درست و کاملی از چیزی که تصویر کرده اند نداشتند زیرا از بالا می توان این طرح ها را مشاهده کرد و فقط آنهایی که در شیب کوه ها و یا نزدیک به تپه های منطقه هستند قابل دیدن هستند.

سطح دشت نازکا با سنگهایی که پوششی از اکسید آهن دارند مفروش شده است و با کنار زدن این سنگها خاک زیر که روشن است پدیدار می شود که با رنگ تیره سنگها کنتراست قابل توجهی دارد. تمدن نازکا با جابجا کردن سنگ های کف دشت توانسته اند در وسعتی حدود پانصد کیلومتر مربع این تصاویر را ایجاد کنند.
این تصاویر از اشکال هندسی، تصاویر درخت، میمون، پرنده، حشرات، انسان و … تشکیل شده است.

در توری که در کشور پرو اجرا کردم یک روز را به بازدید از این خطوط اختصاص دادم و با هواپیما بر فراز آنها پرواز و عکاسی کردیم.

برای مشاهده تور پرو بر روی این نوشته کلیک کنید

۱ نظر در “خطوط نازکا”

  1. گلبهار نوشته است:

    واقعا عالی بود.من عاشق نازکا ها هستم وهمیشه فکر میکردم کار موجودات فرازمینیه.البته با توجه به اون چیز هایی که توی سایت ها گفته میشد…ممنون

ارسال نظر

 
نام:
ایمیل (نمایش داده نخواهد شد):
وب سایت:


برای جلوگیری از فرستادن هرزنامه،‌کاراکتر های تصویر را در زیر وارد نمایید در صورت ناخوانا بودن اینجا را کلیک کنید
Click to hear an audio file of the anti-spam word